WordPress
Version 4.1

Osobná sémantická publikačná platforma

Na úvod

Vitajte! WordPress je pre mňa niečo výnimočné. Každý vývojár a prispievateľ doň pridáva niečo unikátne a spoločne tak vytvárame niečo skutočne krásne. Som hrdý, že sa na tom podieľam. WordPress je výsledkom tisícok hodín zanietenej práce a sme odhodlaní každý deň ho ďalej zlepšovať. Ďakujeme, že ste sa rozhodli zaradiť WordPress do vášho sveta.

— Matt Mullenweg

Inštalácia: Slávna 5-minútová Inštalácia

 1. Rozbaľte archív do prázdneho adresára a všetko nahrajte.
 2. Otvorte wp-admin/install.php vo vašom prehliadači. Prevedie Vás cez proces nastavenia súboru wp-config.php s podrobnostami o vašej databáze.
  1. Ak pre nejaký dôvod toto nefunguje, neobávajte sa. Nefunguje to na všetkých hostingoch. Otvorte wp-config-sample.php s textovým editorom ako WordPad, alebo podobným a vyplnte podrobnosti o vašej databáze.
  2. Uložte súbor ako wp-config.php a nahrajte ho.
  3. Otvorte wp-admin/install.php vo vašom prehliadači.
 3. Potom ako je konfiguračný súbor nastavený, nastaví inštalátor tabuľky pre váš blog. Ak sa objaví chyba, dvakrát skontrolujte váš súbor wp-config.php, a vyskúšajte to znovu. Ak to zlyhá opäť, prosím choďte na fóra podpory [SK][EN] s čo najviac dátami ako môžete zozbierať o chybe.
 4. Ak ste nevložili heslo, všimnite si že vám heslo bolo pridelené. Ak neposkytnete heslo, bude to admin.
 5. Inštalátor by vás mal poslať na prihlasovaciu stránku. Prihláste sa s užívateľským menom a heslom ktoré ste si vybrali počas inštalácie. Ak vám bolo vygenerované heslo, môžete potom kliknúť na 'Profil' pre zmenu hesla.

Aktualizácia

Používanie Automatického aktualizátora

Ak aktualizujete z verzie 2.7 alebo vyššej, môžete použiť automatickú aktualizáciu:

 1. Otvorte wp-admin/update-core.php vo vašom prehliadači a nasledujte inštrukcie.
 2. Pravdepodobne chcete viac? To je ono!

Manuálna Aktualizácia

 1. Pred tým ako čokoľvek aktualizujete, uistite sa, že máte záložnú kópiu akýchkoľvek súborov ktoré môžete mať upravené ako index.php.
 2. Zmažte vaše staré WordPress súbory, po uložení tých ktoré máte upravené.
 3. Nahrajte nové súbory.
 4. Nasmerujte váš prehliadač na /wp-admin/upgrade.php.

Migrácia z iných systémov

WordPress môže importovať z množstva systémov. Najprv potrebujete inštalovaný a funkčný WordPress ako je popísané vyššie, pred tým ako použijete naše importačné nástroje.

Systémové Požiadavky

Systémové Odporúčania

Online Zdroje

Ak máte akékoľvek otázky ktoré neboli vysvetlené v tomto dokumente, prosím využite výhodu množstva online zdrojov pre WordPress:

WordPress Codex[EN/SK]
Codex je encyklopédia o celom WordPress. Je to najkomplexnejší dostupný zdroj informácii pre WordPress.
WordPress Blog
Tuto je miesto kde najdete najnovšie aktualizácie a novinky spojené s WordPress. Posledné WordPress novinky sa zobrazujú prednastavene vo vašej administračnej nástenke.
Planéta WordPress
Planéta WordPress je zberateľ noviniek ktorý spája dokopy články z WordPress blogov po celom webe.
Fóra Podpory WordPress
Ak ste sa všade pozerali a stále neviete nájsť odpoveď, fóra podpory sú veľmi aktívne a má veľkú komunitu pripravenú pomôcť. Aby ste im pomohli Vám pomôcť uistite sa, že použijete výstižný názov vlákna a popíšete vašu tak podrobne ako to je len možné.
WordPress Slovensko
Toto je oficiálna stránka WordPress Slovensko, ktorá spravuje lokalizáciu slovenčiny a hlavnú podporu v tomto jazyku. Môžete na nej stiahnuť najnovšie aktualizácie WordPress v Slovenčine. Rovnako však môžete použiť automatickú aktualizáciu priamo zo svojej inštalácie WordPress pokiaľ máte v súbore wp-config.php nastavenú hodnotu WPLANG na sk_SK.
WP.sk
WordPress stránka slovenskej komunity okolo WordPress, je možné na nej nájsť rôzne lokalizácie k modulom, novinky alebo tipy a triky pre WordPress.
Techfórum
Slovenské fórum fanúšikov WordPress, pripravených Vám pomôcť s vašimi otázkami.
WordPress IRC Kanál
Tu je online chat kanál ktorý sa používa na diskusiu medi ľudmi čo používajú WordPress a príležitostne pomáhajú riešiť problémy. Wiki stránka vyššie by vás mala nasmerovať správnym smerom. (irc.freenode.net #wordpress)

Konečné Poznámky

Šírte Lásku

WordPress nemá žiadnu multi-millión dolárovú marketingovú kampaň, alebo celebrity ako sponzorov, ale máme niečo ešte lepšie—Vás. Ak sa tešíte z WordPress prosím uvážte či o tom nepoviete priateľovi, nahodíte to niekomu menej skúsenému ako ste vy sám, alebo napíšete autorovi mediálnych článkov ktorý nás prehliadol.

WordPress je oficiálne pokračovanie b2/cafélog, čo vzniklo z Michel V. Práca pokračuje pomocou WordPress vývojárov. Ak by ste radi podporili WordPress, prosím zvážte príspevok.

Autorské Práva

WordPress je vydaný pod GPLv2 (pozrite license.txt, alebo slovenský preklad licencie licencia-sk_SK.txt).